mama karmiąca

Jaki biustonosz do karmienia sprawdzi się najlepiej?

Jak dobrze przygotować się do macierzyństwa? Przyszła mama, kompletując wyprawkę dla długo oczekiwanego maluszka, nie powinna zapominać o sobie. Również ona potrzebowała będzie kilku drobiazgów, które ułatwią jej opiekę nad noworodkiem i pozwolą poczuć się pewniej w nowej roli. Wśród akcesoriów dla świeżo upieczonej mamy nie może zabraknąć biustonoszy do karmienia.

Dlaczego warto kupić biustonosz do karmienia?

Stanik do karmienia to must-have każdej mamy, która planuje karmić piersią. Standardowa bielizna będzie nie tylko bardzo niepraktyczna, ale i niezwykle niewygodna. Usztywniany, wyposażony w fiszbiny biustonosz może spowodować ból wrażliwych, obolałych po pierwszych próbach karmienia piersi.
Biustonosze przeznaczone do karmienia są zwykle bardzo elastyczne, miękkie, nie obciskają i nie krępują. Największą zaletą jest jednak zapięcie umieszczone tuż przy miseczce, dzięki czemu mama ma możliwość wystawienia jednej piersi – by dyskretnie, bez zwracania uwagi nakarmić swoje maleństwo.

Jak dobrać stanik do karmienia do swoich potrzeb?

Kupując bieliznę, przyszła mama powinna obowiązkowo zaopatrzyć się w kilka modeli staników do karmienia. Warto przymierzyć biustonosz, upewnić się, że dobrze leży, nie powoduje dyskomfortu. Warto stawiać na miękkie modele bez szwów i fiszbin. Atutem będą również kieszonki na wkładki laktacyjne – potrzebne zwłaszcza w pierwszych tygodniach, kiedy mama może zmagać się z nadmiarem pokarmu.
W sklepach jest dziś tak duży wybór, że kobieta bez problemu połączy komfort i estetykę, wybierają miękki, odpinany biustonosz do karmienia, ale zdobiony np. koronką.