Jakie ocieplenie do zimowej kurtki wybrać?

Zima to czas, gdy niska temperatura powoduje konieczność noszenia bardzo grubych i ciepłych kurtek. Bez takiej ochrony nawet chwilowe przebywanie na świeżym, mroźnym powietrzu skończyć się może przeziębieniem. Czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na to, czy dana kurtka zimowa męska jest ciepła, czy też nie, jest zastosowane niej ocieplenie. Jakie powinno się wybierać ocieplenie, aby kupowana kurtka mogła później zapewnić maksymalny poziom ciepła?

Ocieplenie z poliestru

Przeglądając na wystawie tanie kurtki zimowe, wiele osób zastanawia się, skąd bierze się ich tak niska cena. Przecież z pozoru niczym szczególnym nie różnią się one od kurtki wiszącej obok, która często potrafi kosztować nawet dwa lub trzy razy więcej. Okazuje się jednak, że tanie kurtki męskie zimowe swoją cenę zawdzięczają przede wszystkim taniemu wypełnieniu. Zastosowany w nich jest jako wypełniacz poliester, który, choć lekki i całkiem ciepły, to jednak jest również nieprzepuszczający powietrze, przez co bardzo szybko można się w takiej kurtce zapocić, co w przypadku przebywania na mroźnym powietrzu nie należy do zbyt zdrowego.

Wypełnienie z puchu lub pierza

Jeśli jednak chce się nabyć kurkę charakteryzującą się dobrym poziomem ocieplenia, a także przewiewnością materiału, dzięki czemu skóra będzie mogła oddychać, powinno się wybrać wypełnienie wykonane z pierza lub tez puchu. Jest to zdecydowanie lepszy rodzaj wypełniacza, który oprócz tego, że jest całkowicie naturalny, jest także niezwykle lekki, a przy tym przewiewny. Pamiętać jednak w tym wypadku należy o tym, że jeśli jest się uczulony na pierze — a to często się to zdarza — w takim wypadku trzeba szukać zamiennika syntetycznego.

Kurtki męskie zimowe znajdziesz tu