Jakie technologie mają northwave buty ?

Profesjonalne obuwie do jazdy szosowej oparte jest na bardzo wielu nowoczesnych technologiach, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kolarzy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze technologie, na których oparte są northwave buty.

Technologia Biomap

W kolarstwie wyczynowym, jak powszechnie wiadomo, jednym z najważniejszych rzeczy jest oczywiście bezstratne przeniesienie siły rowerzysty bezpośrednio na pedały. To właśnie w tym zadaniu ma pomóc zaawansowana technologia Biomap, w którą wyposażone są praktycznie wszystkie northwave buty. Podeszwa i cholewka zaprojektowane zostały od a do z w taki sposób, aby utrzymać stopę rowerzysty w optymalnej pozycji w trakcie pedałowania. Sztywne podeszwy i idealnie dopasowujące się pokrywy buta doskonale spełniają swoje zadania.

 

Niezawodne podeszwy Carbon Light

W dzisiejszych czasach wśród początkujących i doświadczonych kolarzy bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się podeszwy Carbon Light, które wykonane są z włókna węglowego i nylonu. Magiczne podeszwy charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością i co najważniejsze ważą bardzo niewiele. W Profesjonalnym kolarstwie każdy gram odgrywa ważną rolę, dlatego też warto postawić na lekkie i wytrzymałe buty. Warto wspomnieć także i o tym, że nowoczesne podeszwy Carbon Light są w 100% kompatybilne z klasycznymi blokami szosowymi Speedplay i SPD-SL.

Buty Northwave możemy znaleźć w ofercie m.in. SuperSklep.pl.