Spodnie jeansy dla mężczyzny

Żaden mężczyzna nie obejdzie się bez spodni mających szerokie zastosowanie i ponadczasowe zainteresowanie – mowa tu o jeansach.

Ponadczasowe spodnie – jeansy

Jeansy wymyślone zostały jako wyjątkowo trwałe spodnie do prac w trudnym terenie. Znalazły uznanie wśród robotników zatrudnionych przy pracach budowlanych, u poszukiwaczy złota w Ameryce północnej, a także jako spodnie robocze do prac na farmach. Z biegiem lat, te trwałe, wygodne i chroniące przed wieloma czynnikami spodnie zaczęły coraz bardziej wchodzić do mody młodzieżowej zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim.

Dżinsy męskie

Męskie spodnie jeansowe, czyli popularne dżinsy to obecnie najbardziej popularne spodnie nie tylko wśród młodzieży, ale również osób starszych. Są odporne na rozdarcia, odpowiednio usztywnione i dobrze dopasowują się do ciała. Najczęściej występują w różnych odcieniach koloru niebieskiego, ale w czasach obecnych produkcja dżinsów przewiduje ogromny wybór barw.

Męskie spodnie dżinsowe mogą być zarówno długie, jak i krótkie, tak zwane szorty.

Można w nich wyróżnić trzy rodzaje kroju, takie jak:

– regular, czyli prosty i klasyczny o nogawkach równej szerokości,

– slim, dopasowane i przylegające do ciała,

– loose – szerokie i luźne.

Ze względu na rodzaj nogawek możemy mówić o:

– rurkach, czyli wąskich od bioder do kostek stóp,

– tapered – zwężanych w dolnej części,

– straight – prostych, o klasycznej szerokości,

– flarecut – rozszerzanych od kolan w dół.

Najczęściej wybierane modele wśród młodzieży to jeansy rurki, natomiast wśród starszych miłośników jeansów wybierane są modele klasyczne.

Dżinsy męskie można nabyć w tym miejscu.