Jak wybrać bluzy snowboardowe?

Wybór odpowiedniej odzieży do snowboardu jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniej deski. Jakie są wymagania co do ubrania, które będziesz nosił zjeżdżając po śnieżnych stokach?

Oczywiście warunki, w których zamierzasz jeździć na nartach są ważnym czynnikiem, ale kluczowe punkty pozostają takie same:

  • Bluzy na snowboard powinne być wygodne i nie ograniczające ruchów.
  • Muszą one chronić Cię przed wiatrem i śniegiem.
  • Bluza snowboardowa nie może być ani za zimna, ani za gorąca.
  • Muszą one chronić Cię przed dostaniem się śniegu pod ubranie podczas upadku w głębokim śniegu.
  • Odzież musi być wystarczająco trwała, aby wytrzymać więcej niż jeden sezon.
  • I, oczywiście, musi być stylowa i piękna.

Wszystkie te wymagania są brane pod uwagę przez czołowych producentów odzieży snowboardowej przy projektowaniu swoich kolekcji

Jak wybrać odzież snowboardową ?

Kiedy rozpocznie się kolejny sezon snowboardu, być może wielu z Was zostanie wciągniętych w góry, aby doskonalić nowe triki. Każdy, kto uważa, że aby jeździć na snowboardzie wystarczy kupić deskę snowboardową, wiązania i buty snowboardowe, zrozumie, że się mylił. Już po pierwszym opadnięciu na śnieg spodnie zmokną, śnieg będzie zapychał się pod kurtką, a Ty będziesz miał szczęście, jeśli po chwili nie poczujesz, że przeziębienie ogarnia ciało. 

Po tym wielu poważnie zastanawia się, jakie ubrania kupić, aby jazda na snowboardzie była przyjemna. Na snowboardzie musisz się odpowiednio ubrać na zasadzie warstw. Oznacza to, że bluzy snowboardowe mogą składać się z trzech warstw, z których każda ma określoną funkcję.