Jak wybrać wygodne i modne sandały na szpilce?

Uwielbiasz nosić sandały na szpilce, bo świetnie pasują do wielu stylizacji? Jednak w trakcie noszenia musisz ciągle o nich myśleć, żeby nie zrobić sobie obtarć i odcisków, przez co nie możesz się nimi cieszyć? Można temu zaradzić! Wystarczy poznać 3 zasady, dzięki którym wszystkie sandały ze szpilką będą strzałem w dziesiątkę. 

3 rzeczy, o których musisz pamiętać

Bez wątpienia sandały to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów obuwia. Sprawdzą się one doskonale nie tylko w czasie spacerów, ale również w trakcie wyjść ze znajomymi, czy też jako elementy ubioru na imprezę. Nie można jednak zapominać, że sandały na szpilkach mogą różnić się swoją jakością. Co to oznacza w praktyce?

Pomimo tego, że buty wydawały ci się świetnym pomysłem, to okazało się, że po krótkim czasie zaczynają obcierać, czy też powodować odparzenia? Z pewnością nie jesteś osamotniona. Buty, które wydają się strzałem w dziesiątkę często pomimo tego, że świetnie się prezentują, to nie nadają się do noszenia.

Szczęśliwie można uniknąć takich rozczarowań, stosując się do kilku zasad. Jeżeli chcesz, żeby Twoje nowe buty na szpilkach były nie tylko modne, ale również komfortowe i wytrzymałe powinnaś zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

– materiał wykonania, 

– rozmiar obuwia, 

– stabilność, jaką zapewniają.

Jaki materiał jest najlepszy?

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest dowiedzenie się jaki materiał wykonania sandałów będzie najlepszym rozwiązaniem. Obecnie w sklepach znaleźć można przytłaczającą ilość sandałów na szpilkach wykonanych z materiałów syntetycznych. Bez wątpienia jest to kiepski pomysł, żeby kupować tego rodzaju buty.

Kupując buty wykonane z materiałów syntetycznych można mieć pewność, że pomimo częstego użytkowania w żaden sposób się nie rozciągną i nie dopasują do kształtu stopy! Dodatkowo tego rodzaju obuwie w żaden sposób nie przepuszcza powietrza. Wszystko to prowadzi do szeregu nieprzyjemnych konsekwencji.

Niedostosowanie się materiału do kształtu stopy połączone z nieprzepuszczalnością powietrza prowadzi do powstawania bolesnych obtarć, odcisków, czy też odparzeń stopy. Dodatkowo będziesz musiała się liczyć z tym, że noszenie sandałów na szpilce wykonanych z syntetycznych materiałów od początku będzie powodowało dyskomfort. 

Dlatego zawsze warto stawiać na szpilki do tańca, czy też chodzenia wykonane z materiałów naturalnych. Mowa oczywiście o skórze, która w przeciwieństwie do surowców syntetycznych doskonale dostosowuje się do kształtu stopy oraz pozwala skórze na swobodne oddychanie. Dzięki temu skórzane  sandały na szpilkach nie zepsują radości z zabawy i pozwolą na swobodny taniec.

W praktyce oznacza to, że szpilki wykonane z materiałów naturalnych pozwalają o sobie zapomnieć! Dodatkową zaletą tego rodzaju materiału jest jego wyjątkowa wytrzymałość. Dzięki temu pomimo intensywnego tańca nie będziesz musiała się bać, że któryś z elementów obuwia nie wytrzyma i pokrzyżuje Twoje wieczorne plany.

Jak wybrać prawidłowy rozmiar sandałów

Kolejna kluczowa kwestia, nad którą musisz się zastanowić, jest rozmiar buta. Wbrew pozorom wybranie odpowiednich sandałów na szpilce może sprawić sporo problemów. Naczelna zasada, o której nie można zapominać to, że sandał na szpilce musi być dłuższy o 1 cm od stopy.

Nie jest to jednak jedna rzecz, którą należy utrzymać w świadomości. Wybierając odpowiedni rozmiar sandałów, koniecznie trzeba przejść się po w sklepie i sprawdzić, czy ciężar ciała rozchodzi się po całej podeszwie. Jeżeli Twoja stopa będzie wpadała w głąb obuwia, to zdecydowanie powinnaś z niego zrezygnować.

Jakie szpilki dadzą stabilność

Już masz ogólne pojęcie jak wybrać sandały na szpilce. Jednak sam materiał wykonania oraz rozmiar to nie jedyne czynniki, które zadecydują o Twoim komforcie. Jeżeli  but ma być używany m.in. do tańczenia lub innych intensywnych aktywności to musi on być odpowiednio dopasowany do stopy. 

Z tej prostej przyczyny zawsze warto wstawiać na stylowe sandałki z paskami. Dzięki dodatkowym paskom obuwie będzie dobrze przylegało do stopy. Pozwoli to nie tylko na zwiększenie komfortu noszenia, ale również na taniec. Nie można jednak zapominać, że nawet najlepiej przylegające sandały na nic się nie zdadzą, jeżeli buty będą miały nieodpowiednią szpilkę. 

Wybierające sandały warto postawić na modele, w których górna część szpilki i zapewni oparcie dla całej piąty. Dodatkowo warto upewnić się, czy szpilka jest nieco odchylona. Kupowanie butów, w których jest ona idealnie prosta, z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Ostatnia kluczowa kwestia to długość. Obcas pod żadnym pozorem nie powinien mieć długości większej niż 8 cm.