czapki z daszkiem męskie

Jakie są rodzaje czapek z daszkiem?

Wydawałoby się, że czapka z daszkiem to już rodzaj czapki. I tak, jest to prawda, jednak kategorie mogą mieć swoje podkategorie. Tak właśnie jest z czapkami z daszkiem. Jakie rodzaje można wymienić? Warto się temu przyjrzeć.

Bejsbolówka

Jest to chyba najbardziej rozpoznawalna czapka z daszkiem. Początkowo, jak sama nazwa wskazuje, była noszona głównie przez zawodowych graczy baseball’a. Co ciekawe, to zagięcie, które jest tak klasyczne dla tych czapek, początkowo nie było planowane. Dopiero po zakupie, wiele osób zginało daszki, aby jeszcze lepiej osłaniały przed słońcem. Proste daszki zaadoptowane były potem przez środowiska hip-hop’owe. 

Trucker caps

W języku polskim nazwać moglibyśmy je tirówkami. Takie czapki z daszkiem męskie od https://messimo.pl/czapki-z-daszkiem,c233.html różnią się od ich bejsbolowego odpowiednika tylnią częścią. Jest ona bowiem siatkowana, a to wszystko po to, aby zapewnić lepszą przewiewność przy długich podróżach autostradami. 

czapki z daszkiem męskie

Czapki flexfit

Czapki te są idealne dla każdego, a to wszystko przez zastosowanie gumy, która dopasowuje się idealnie do wielkości czyjejś głowy. Z racji na to, że stworzyła je firma Flexfit, od tamtego czasu właśnie tak ten model się nazywa, choć produkowany jest przez wiele różnych firm.

Snapbacki, strapbacki i fullcapy

Snapbacki to czapki, które najczęściej mają proste daszki. Jednak nie na tym polega ich funkcjonalność. Snapbacki mają to czapki, których wielkość reguluje zatrzask. Strapbacki regulowane są przez paski skórzane lub z innego materiału. Fullcapy nie posiadają regulacji, stąd produkowane są w bardzo wielu rozmiarach, aby dopasować się do każdej z głów.