Jakość ma znaczenie. Oto po czym poznacie dobre koszulki Champion

Koszulka jako uniwersalny element garderoby jest ceniona nie tylko przez miłośników aktywnego stylu życia i sportu, gdyż można ją nosić „w święto i w pokoju i w dobrych ludziach”. Jest on zasłużenie kochany przez ludzi w każdym wieku i płci, i od dawna jest liderem sprzedaży wśród wielu odmian koszulek.

Popyt, jak wiadomo, generuje podaż, więc dziś można kupić te ubrania we wszystkich stylach i kolorach. A jakość jest oczywiście różna. Ponieważ jednak kupowanie ubrań niskiej jakości to oszczędzanie zdrowia i duża szansa na to, że już po pierwszym praniu nasz zakup zamieni się w szmatę, trzeba umieć zrozumieć, co odróżnia dobrą rzecz od produktów o niskim szyku.

Czynniki wpływające na jakość koszulki Champion

Niektórzy uważają, że o jakości koszulki champion decyduje gęstość (gramy, gr/m kw.) materiału, z którego jest wykonana. Ale tak nie jest. Zwykle zależy to od preferencji ludzi w różnych krajach.

Na przykład, Amerykanie preferują ciężkie, gęste dzianiny (200 gramów/m2), a lekkie ubrania (160 gramów/m2) są popularne wśród Europejczyków. Logiczne byłoby dobranie gęstości champion koszulki do pory roku: w lecie najbardziej odpowiednia byłaby odzież o gęstości 140-150 gr/mkw.

Materiał, z którego wykonana jest koszulka

Podobnie jak cała odzież mająca bezpośredni kontakt z ciałem, podkoszulek champion powinny być wykonane z materiału, który:

  • Jest wytrzymały.
  • Przyjemny w dotyku.
  • Nie powodujący alergii.

Do ich uszycia mogą być stosowane dzianiny (bawełna, poliester, wiskoza, len, jedwab) oraz różne ich kombinacje. Ale najlepsze tkaniny są uważane za tkaniny bawełniane, które spełniają wszystkie powyższe wymagania. Idealny jest również drogi, zaawansowany technologicznie poliester, który przepuszcza powietrze, ciepło i wilgoć oraz sprawia, że czujesz się chłodno.