męskie spodenki krótkie jeansowe El Polako

Krótkie spodenki dla mężczyzny – jakie wybrać na daną okazję?

Coraz cieplejsze dni zachęcają do wyciągania z szafy lżejszych ubrań. Panowie na pewno nie mogą doczekać się noszenia szortów. Które z nich są odpowiednie na spacer, a które lepiej zostawić na trening?

Krótkie spodenki męskie w casualowym wydaniu

Spodnie krótkie męskie zwykle kojarzą się z uprawianiem sportu. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to bardzo wygodny strój, który pozwala na wykonywanie pełnych zakresów ruchu podczas ćwiczeń. Warto zaznaczyć, że ciuch ten od lat sprawdza się w ulicznych stylizacjach letnich, a panowie wkładają krótkie spodenki np. na spotkanie z przyjaciółmi, do pracy lub na inne niezobowiązujące okazje. Nie każdy ich rodzaj sprawdza się jednak do streetwearowych looków, więc warto wiedzieć, które modele są najbardziej odpowiednie.

Jakie krótkie męskie spodenki sprawdzają się na co dzień?

Do jednych z popularniejszych casualowych spodenek męskich należą m.in.:

– bermudy – uważane za najbardziej uniwersalne spodenki męskie; sięgają przed kolano i można zakupić je w wielu wersjach materiałowych,

– szorty typu cargo – nawiązują swoim stylem do bojówek; posiadają obszerne kieszenie w bocznych częściach ubrania zapinane na zatrzask lub guzik;

– chinosy – proste spodenki o nieco formalnym charakterze; cenią je sobie fani sportowej elegancji.

Co założyć na trening lub na plażę?

Na siłowni lub na wakacjach obowiązują mniej restrykcyjne reguły dotyczące ubioru. Dlatego właśnie wybierając się w takie miejsca warto włożyć spodenki męskie o krótszym kroju. Podczas treningu sprawdzą się przewiewne i szybko schnące spodenki sportowe lub tzw. spodenki kompresyjne, które przylegają do ciała. Z kolei w dni plażowe najlepszym wyborem są typowe szorty kąpielowe lub dresowe.