koszulka patagonia

Patagonia – koszulka dla miłośników gór

Wielu amatorów górskich wspinaczek bagatelizuje wagę dobrej jakości koszulki. To duży błąd, ponieważ ciało podczas aktywności fizycznej potrzebuje prawidłowej termoregulacji, a zwykły t-shirt nie jest w stanie tego zapewnić. Idealnym rozwiązaniem są koszulki produkowane przez firmę Patagonia, która idealnie nadadzą się na wspinaczkę czy inne aktywności na świeżym powietrzu.

Jak powstała firma Patagonia?

Firma została założona przez Yvona Chouinarda, który był pasjonatem wspinaczek i miłośnikiem gór. Dostrzegł on u siebie i swoich kompanów w wyprawach potrzebę innowacji w branży odzieży dla osób aktywnych fizycznie. W latach 60. XX wieku ludzie wspinali się w zwykłych bawełnianych podkoszulkach oraz jeansach. Potrzeba było odzieży, która pomoże ciału podczas wspinaczki. Tak powstała wytrzymała i funkcjonalna odzież, która idealnie sprawdziła się podczas górkich przygód. Chouinard również bardzo interesował się ochroną środowiska. Wszechobecna przyroda i troska o góry i lasy to kwestia, która bardzo leżała mu na sercu. Stąd też ubrania Patagonia są najwyższej jakości, a podczas etapu ich produkcji ważne jest przeciwdziałanie zanieczyszczaniom środowiska. Więcej informacji dowiesz się na – https://www.polarsport.pl/t-shirt-patagonia.

koszulka patagonia

Koszulka Patagonia – gwarancja jakości w zgodzie z naturą

T-shirt marki Patagonia to zwiewna bawełniana koszulka wytworzona z naturalnych materiałów. Dzięki temu działo swobodnie może oddychać. Stworzone są z certyfikowanej bawełny pochodzenia organicznego i również dzięki temu są miłe w dotyku. Sprawnie odprowadzają pot z powierzchni ciała, a dodatkowo szybko wysychają, dzięki czemu górska wspinaczka jest jeszcze przyjemniejsza. Dzięki antybakteryjnym włóknom zmniejsza się ryzyko na powstawanie nieprzyjemnego zapachu, a nieprzyjemna woń z zewnątrz zostaje ograniczona. Oprócz wielu przydatnych funkcji, koszulka Patagonia to także estetyka. Świetnie prezentuje się na każdą okazję, a dodatkowo nie odkształcają się oraz nie blakną po kilkukrotnym wypraniu. Zakup takiej koszulki to nie tylko dobry wybór dla własnego ciała, ale także dla środowiska.