mężczyzna w marynarce

Sportowa marynarka męska – czy warto ją mieć?

Wielu osobom marynarki męskie kojarzą się z czymś bardzo eleganckim, a przez to nienadającym się do noszenia na co dzień. To jednak błędne myślenie. Marynarki causalowe i sportowe doskonale uzupełnią każdą stylizację.

Marynarka oficjalna a marynarka sportowa

Marynarki nieoficjalne nie mają podszewki, mają nakładane kieszenie, często łaty na łokciach i chropowaty lub matowy materiał. Sportowe marynarki wykonane są najczęściej z bawełny i charakteryzuje je luźniejszy krój.

Z czym można zestawić marynarkę sportową?

Marynarki męskie sportowe są naprawdę uniwersalne i dobrze uzupełnią wiele stylizacji. Granatowa, szara i czarna marynarka będzie dobrze współgrać z kontrastową koszulką, zwykłymi spodniami i trampkami. Sportowa marynarka sprawdzi się również w połączeniu z jeansami i mokasynami, tworząc w ten sposób stylizację idealną do pracy, w której nie panują sztywne zasady co do ubioru. Będzie to też świetny wybór na randkę. W chłodniejsze dni można założyć marynarkę na longsleeve.

Marynarka sportowa męska – czy jest warta zakupu?

Biorąc pod uwagę to, do ilu stylizacji sportowa marynarka będzie pasować, jak najbardziej warto posiadać chociaż jedną w szafie. Doda elegancji, lecz jednocześnie nie nada sztywnego wyglądu. Wywrze dobre wrażenie na ludziach, z którymi przebywamy. Jest to bardzo łatwy sposób na stworzenie stylowej stylizacji i na wyróżnienie się – obecnie większość mężczyzn decyduje się jednak na bluzy.