Czerwone szpilki damskie2

Szpilki damskie przebojem stulecia

W powszechnym mniemaniu najbardziej estetycznym gatunkiem obuwia są szpilki damskie. Dlaczego? Ponieważ odgrywają one ogromną rolę w postrzeganiu kobiecej sylwetki. Optycznie wysmuklają kostkę, pięknie uwydatniają łydkę, a zakończenie noska buta, wydłużone, ale nie nadmiernie, sprawia, że stopa staje się węższa. 

Klasyczne szpilki damskie, przedmiot pożądania

Trudno się zatem dziwić, że gdy szpilki damskie pojawiły się w kobiecej modzie, a było to w latach 20. XXw. natychmiast zyskały sobie  grono wielbicielek. Znacznie powiększyło się ono w latach 50. XX, gdy damskie szpilki zawładnęły wybiegami i ulicą. Kobiety natychmiast zaakceptowały ten model buta, zwłaszcza, że jednocześnie zmieniła się długość spódnicy i nic już nie stało na przeszkodzie, by eksponować zgrabną łydkę. Klasyczne szpilki damskie charakteryzowały się metalowym zakończeniem obcasa, podkreślającym jeszcze silniej elegancję obuwia. 

Szpilki damskie zawsze eleganckie i modne

Dzisiaj szpilek damskich nie nosi się już tak często jak kiedyś, niemniej pozostały one synonimem elegancji i okazjonalności. Zawsze, gdy kobieta przygotowuje się do wielkiego wyjścia, jej pierwszym wyborem obuwia są szpilki. I nie ma tu znaczenia, czy wkłada na siebie suknię, spódnicę czy garnitur, szpilki damskie idealnie komponują się z każdą opcją. 

szpilki damskie

Przez wiele lat ten model buta musiał być produkowany w czarnym kolorze. Na szczęście dzisiaj moda lubi bawić się tym detalem, wybierając dla szpilek różne, wyraziste kolory, aktualnie najmodniejsze szpilki są koloru:

  • niebieskiego
  • pomarańczowego
  • złotego
  • czerwonego
  • beżowego
  • czarnego

Kolorowe szpilki damskie dobiera się na zasadzie kontrastu do reszty ubioru. One mają być widoczne, powinny przykuwać wzrok. Dlatego nikogo już nie dziwią czerwone szpilki w połączeniu z czarnym czy niebieskim garniturem, pomarańczowe buty skomponowane z czerwoną lub różową sukienką. 

Bez względu na kolor szpilek, zawsze podkreślają one wizytowy charakter ubioru i sprawiają, że kobieca sylwetka prezentuje się wyjątkowo elegancko.