Jak stylowo nosić koszulkę polo?

Jedni kochają koszulki polo, a inni ich nie cierpią. Charakterystyczny kołnierzyk i guziki nie są czymś, co cieszy się uznaniem przez wszystkich. Nie zmienia to jednak faktu, że cieszą się one spora popularnością i to nie tylko wśród panów. Kobiety także bardzo chętnie sięgają po takie koszulki. Początkowo były one noszone tylko przez sportowców, a mianowicie przez tenisistów i to w wersji białej. Obecnie sięga się po nie zarówno w stylizacjach sportowych, jak i casualowych.

Do czego będzie pasowała koszulka polo?

Koszulka w wersji polo jest alternatywą dla tradycyjnej koszuli z długim/krótkim rękawem. Trzeba pamiętać o tym, że pierwotnie tego typu koszulki były noszone wyłącznie przez sportowców.

• Ich wygląd jest charakterystyczny i niezbyt sprawdza się w przypadku ważnych uroczystości. Na spotkania biznesowe raczej też nie powinno się w ogóle myśleć o ich założeniu.

• Polówka świetnie sprawdza się w połączeniu z jeansami czy materiałowymi spodniami, szczególnie tymi lnianymi. Co ciekawe, można połączyć ja z garniturem, ale trzeba dobrze to przemyśleć.

• W przypadku samart casualowego stylu znacznie lepiej sprawdzają się dopasowane a nie luźne polówki.

• Kolejną kwestią jest sposób noszenia takiej koszulki z kołnierzykiem. Polówka może być noszona na dwa sposoby. Pierwszym jest włożenie jej do spodni, a drugim noszenie na zewnątrz. Do szortów i męskich chinosów lepiej sprawdza się koszulka na zewnątrz. Z kolei w przypadku marynarki czy innej eleganckiej stylizacji warto włożyć ją do spodni.