kurtka męska skórzana klasyczna

Z czym nosić męskie kurtki skórzane?

Męskie kurtki skórzane to już od wielu lat klasyczna propozycja dla panów. Takie kurtki są bardzo estetyczne, trwałe, mocne i mają w sobie dużo charakteru. Również modele wykonane ze skóry syntetycznej mogą pochwalić się tym, że mają drapieżny i bardzo męski wyraz. Warto zastanowić się, z czym nosić skórzane kurtki tak, by wyglądały świetnie i równocześnie niebanalnie.

Dżinsy w wersji skinny

Skórzana kurtka męska tego typu będzie świetnie wyglądała zestawiona z dżinsami w wersji skinny. Spodnie te podkreślają sylwetkę i wydłużają nogi. Dzięki zestawieniu ich z masywną kurtką skórzaną uzyskuje się wyraźną różnicę w szerokości bioder i barków. Dzięki temu sylwetka zyskuje bardzo męski kształt odwróconego trójkąta. Czarna skórzana kurtka szczególnie dobrze wygląda z dżinsami w odcieniu spranego niebieskiego. Takie połączenie kontrastuje ze sobą, a co za tym idzie – wyróżnia się z tłumu. Dżins w ciemnym odcieniu niebieskiego będzie z kolei lepiej wyglądał z kurtkami w kolorze karmelu, kawy z mlekiem lub klasycznego brązu.

Ze spodniami ze skóry

Spodnie ze skóry połączone z kurtką są klasycznym zestawem. Może się on wydawać odrobinę banalny, ale jest to połączenie, które zawsze robi wrażenie. Nie można się temu dziwić, bo skóra – zarówno naturalna jak i syntetyczna – jest materiałem, któremu trudno odmówić uroku. Pasuje ona do stylizacji, które mają mieć mocny wyraz i które mają przyciągać spojrzenia.

Warto jednak pamiętać, że kiepskim pomysłem może być łączenie ze sobą różnych kolorów skór. Czerń zestawiona z czerwienią lub bielą wygląda bardzo drapieżnie i intrygująco, ale zestawienie czerni i brązu nie będzie zbyt estetyczne. Lepiej go unikać, by nie stworzyć koszmarnego zestawu. Dotyczy to także butów, które powinny być dopasowane do koloru spodni, więc równocześnie nie mogą być zbyt krzykliwe w stosunku do kurtki. Najlepiej jest dobierać wszystkie elementy w tym samym odcieniu i bawić się jedynie kolorem koszulki włożonej pod kurtkę. Jeśli spodnie i kurtka skórzana będą czarne, to koszulka dobrana do nich może być w dowolnym kolorze.