Oryginalne czapki z daszkiem męskie ocieplane - jak je dopasować do kształtu twarzy?

Oryginalne czapki z daszkiem męskie ocieplane – jak je dopasować do kształtu twarzy?

Modne i stylowe czapki z daszkiem męskie ocieplane są w stanie odmienić oblicze każdej stylizacji, dlatego też warto rozejrzeć się za ciekawym modelem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, jak umiejętnie dobrać czapkę z daszkiem do kształtu twarzy.

Kształt twarzy ma znaczenie

Aby wybrać idealną czapkę z daszkiem męską ocieplaną należy najpierw ustalić kształt swojej twarzy. Osoby z kwadratową twarzą charakteryzują się szeroką żuchwą i szerokim czołem. W tym konkretnym przypadku warto postawić na czapki fullcap albo większe modele snapbacków. Dla mężczyzn o prostokątnej twarzy zarezerwowane są czapki typu fullcapy, dzięki którym będzie można wyrównać proporcję. Trójkątna twarz charakteryzuje się szerokim czołem i dość wąską brodą. W tym konkretnym przypadku zdecydowanie najlepszym wyborem będą klasyczne czapki. Dla twarzy okrągłej o niskim czole i okrągłych policzkach, także najlepszym wyborem będą klasyczne modele.Odkryj więcej modeli

Jakie są rodzaje czapek z daszkiem?

Na pierwszy rzut oka czapki z daszkiem męskie ocieplane wyglądają tak samo, ale jest to błędne myślenie. Klasyczne modele wyróżniają się delikatnie zaokrąglonym daszkiem oraz regulowanym zapięciem z tyłu. Czapki tego typu bardzo łatwo jest dopasować do kształtu każdej głowy. Można wyróżnić także czapki typu snapback, które wyróżniają się prostym daszkiem oraz regulowanym zapięciem. Warto wspomnieć także o czapkach fullcap, które mają prosty albo lekko zaokrąglony daszek, ale nie posiadają regulacji z tyłu, dlatego też trzeba wybrać odpowiedni rozmiar.

Jakie są rodzaje czapek z daszkiem?