beżowa sukienka

Beżowa sukienka — wszystko o sekretach tworzenia efektownego wyglądu

Beżowa sukienka, podobnie jak jej czarny odpowiednik, powinna zawsze znajdować się na liście najbardziej stylowych podstawowych elementów garderoby. Rzeczywiście, takie ubrania przekupują swoim wyrafinowaniem, elegancją i uniwersalnością. Jednak ta ostatnia cecha jest zauważalna tylko wtedy, gdy dziewczyna wie, jak nosić i z czym łączyć takie rzeczy.

Kolor i fason jako podstawa obrazu

Niemal wszystkie odcienie z palety beżowej wyglądają kobieco i elegancko. W delikatnym pastelu jest taki „talent”  do przekształcenia każdej rzeczy, do uczynienia faktury bogatszą, linii łagodniejszą, sylwetki bardziej uwodzicielską.

Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór stylu i samego odcienia. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, dziewczyny mogą wykorzystać tę kobiecą bazę do tworzenia różnych zespołów.

Całe bogactwo beżowej palety

beżowa sukienka

Wiele kobiet błędnie uważa, że ten uniwersalny, klasyczny kolor im nie pasuje. Trzeba jednak wiedzieć, jak odebrać beżowy ton, a wtedy opinia może się diametralnie zmienić.

Podstawowym błędem jest wybór odcienia do stroju, który całkowicie powtarza tonację skóry. Z tego powodu obraz będzie wydawał się rozmazany i niewyraźny. Beżowa krótka sukienka w ogóle sprawi wrażenie nagości.

Paleta beży jest tak wielowymiarowa i bogata, że absolutnie każda dziewczyna może wybrać odpowiedni kolor. W rzeczywistości ta paleta opiera się na czystym brązowym i białym kolorze z niewielką domieszką szarego tonu. Jeśli jednak do bazy dodamy inne odcienie, możemy uzyskać zupełnie inne tonacje. Ważną rolę odgrywa również nasycenie danego koloru. Na przykład ciemny beż i podobnie jasna wersja będą wyglądać zupełnie inaczej.

Beże dzielą się na następujące odcienie:

 • Cielesny;
 • Brzoskwinowy;
 • Pszennny;
 • Piaskowy;
 • Kawa z mlekiem;
 • Kość słoniowa;
 • Liliowy beż;
 • Kremowy.

Rozróżnienie tych wszystkich odcieni może być dla przeciętnego człowieka bardzo trudne. Ponadto istotną rolę odgrywa faktura materiału. Na przykład kremowo-beżowa aksamitna suknia wieczorowa i jedwabna kreacja w podobnym kolorze będą wyglądać zupełnie inaczej.

Nauka doboru idealnego odcienia z palety beżów

Znając podstawy, wybór beżowej sukienki o długości podłogi lub innej w podobnym kolorze nie jest taki trudny. Istnieją cztery typy kolorystyczne skóry. Pod każdą z nich wybiera się sukienkę o określonym odcieniu:

 • Brunetki o niebieskawym odcieniu skóry (zimowy typ kolorystyczny) będą pasowały do wszystkich kolorów z palety beżowej. Bardzo pięknie wyglądają kolory z różowym odcieniem i fioletowym podtekstem. Należy jednak zrezygnować z kremowo-białych i innych jasnych wersji strojów. Taka sukienka sprawi, że skóra będzie wyglądać nienaturalnie blado;
 • Panie, które należą do wiosennego typu kolorystycznego, dobrze wyglądają w strojach o złotym kolorze. Pasują też typy miodowe, karmelowe i kawa z mlekiem;
 • „Letnie” dziewczyny mogą stworzyć miękki i kobiecy wygląd z piaskowymi odcieniami beżu. Beż z popielatym podtekstem jest szczególnym podkreśleniem;
 • Dziewczyny o „jesiennym” typie kolorystycznym mogą wybrać dowolne ciepłe, nasycone odcienie. Idealnie sprawdzą się kremowe beże i kawa z mlekiem.

Przy okazji psychologowie uważają, że pastel wybierają osoby, które coś w życiu osiągnęły. To ulubiony kolor charyzmatycznych osób, ludzi o silnym charakterze i nieposkromionej chęci zwycięstwa.