Czy warto nosić długie skarpetki?

Każda osoba preferuje skarpety o innej długości. Niesłabnącą popularnością cieszą się krótkie stopki, lecz coraz więcej osób sięga także po kolorowe, oryginalne, długie skarpetki. Dlaczego warto je nosić?

Korzyści z noszenia długich skarpet

Po ten element garderoby sięga się najczęściej jesienią i zimą. Warto nosić wysokie skarpetki, ponieważ:

  • zapewniają całym stopom ciepło – noszenie krótkich skarpet odsłaniających kostki zimą to prosta droga do wychłodzenia, a co za tym idzie, chorób takich jak grypa czy angina,
  • sprawdzają się podczas uprawiania zimowych sportów – skarpety w dłuższym wydaniu lepiej zabezpieczają kostki podczas snowboardingu czy jazdy na łyżwach,
  • dają możliwość wyrażenia własnego stylu – kolorowy dodatek z oryginalnym wzorem przykuje uwagę i pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Stylizacje z długimi skarpetami

Skarpety mają nie tylko chronić nogi, ale również świetnie wyglądać. Stylizacje z długimi egzemplarzami nie są zarezerwowane jedynie dla młodzieży. Najczęściej ten element garderoby nosi się razem z podwiniętymi spodniami, dzięki czemu jest dobrze wyeksponowany.

Oryginalne połączenie stanowią wysokie skarpety wraz ze spódniczką lub sukienką. Odważniejsze osoby lubiące przełamywać stereotypy i utarte modowe zasady decydują się na zestawienie kolorowych skarpet z sandałami. W miejscach, w których dress code nie jest bardzo restrykcyjny, można pokusić się o ubranie tych skarpetek do garnituru. Jedynym ograniczeniem przy tworzeniu stylizacji jest wyobraźnia.