męska koszulka polo

Koszulka męska polo – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Choć mężczyźni skupiają się przede wszystkim na wygodzie noszonych przez siebie ubrań, to z oczywistych względów powinni oni skoncentrować się również na kształcie i formie wybranego modelu. Koszulki polo męskie również podlegają tej zasadzie.

Uwaga na guziki

Klasyczne polówki męskie są zapinane na dwa guziki. Można również znaleźć modele z trzema guzikami, ale na tym koniec. Najlepiej, jeśli rozcięcie koszulki sięga linii pach. Zejście niżej może być po prostu nieestetyczne. Równie ważne jest też to, by liczba guzików nie była zbyt duża. Ich nadmiar doprowadzi do stylizacyjnego przeładowania i przerostu formy nad treścią.

Kolorystyka polówki

Koszulka męska polo powinna zachowywać odpowiednią kolorystykę. Ze względu na swój tradycyjny i uporządkowany charakter, powinna ona – z oczywistych względów – posiadać dość neutralną kolorystykę. Standardem jest tu typowa czerń, biel i granat. Każda z tych barw może występować w co najmniej kilkunastu wariacjach. Jest zatem w czym wybierać.

Słów kilka o wzorach

Męska koszulka polo nie powinna wyróżniać się zaskakującymi dekoracjami. Najlepiej, jeśli jest ona całkowicie gładka, lub posiada delikatnie zarysowane zdobienia. Nosząc męską polówkę warto też zwrócić uwagę na ewentualne loga, które to powinny być stosunkowo małe lub niewidoczne.

Podsumowując, męska koszula polo to kwintesencja porządku, stylu, ale i swoistej nowoczesności i wygody noszenia. Dlatego tak ważne jest, by ich kształt i kolor był odpowiednio dobrany.