kurtka zimowa

Wybór kurtki zimowej

Podczas zimnych dni marzeniem wielu osób jest posiadanie takiej kurtki zimową, która będzie nadawać się do wszystkiego. Żeby nie było w niej gorąco podczas górskich wędrówek, ale by w niej nie marznąć podczas braku aktywności fizycznej. Niestety na rynku nie jest możliwie znalezienie idealnej kurtki, która sprawdzi się do wszystkiego. Dlatego częstym pytaniem jest, jaką kurtkę zimową wybrać.

Ciepła kurtka zimowa

Na rynku znajdziemy wiele kurtek zimowych z różnymi rodzajami wypełnienia. Kurtki z puchem, pierzem lub mieszanka, a także kurtki syntetyczne, złożone z włókien poliestrowych. Wszystkie kurtki zimowe (link) mają wady oraz zalety. Kurtki zawierające puch będą idealną opcją dla osób nielubiących marznąć i ceniących sobie ciepło. Naturalne wypełnienie kurtek jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem podczas najzimniejszych dni w roku.

kurtka zimowa

Syntetyczne kurtki zimowe

Drugim rodzajem wypełnienia w kurtkach zimowych jest materiał syntetyczny. Tworzywo tego rodzaju posiada włókna z poliestru, które świetnie sprawdzają się podczas sporych opadów śniegu czy deszczu. Największymi zaletami tych kurtek to przede wszystkim szybkie schnięcie oraz to, że z czasem nie tracą swoich właściwości. Są one także relatywnie lekkie, co znacząco zwiększa komfort w użytkowaniu. Nadają się one także do prania w pralce.

Kupując kurtkę zimową trzeba zdecydowanie zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana i jakie powinna spełniać oczekiwania. Najlepsze kurtki na zimowe dni posiadają trzy ważne cechy, a mianowicie: oddychalność, wodoodporność, a także komfort w czasie ich noszenia.