zimowa kurtka damska

Jak wybrać kurtkę damską na zimę?

Trudno wyobrazić sobie zimę bez dobrej i ciepłej kurtki. W tym sezonie sklepowe półki uginają się od modnych i ciekawych modeli. Często jest ich tak dużo, że ciężko jest podjąć decyzję o zakupie konkretnej. Niejednokrotnie zakupy na wyprzedaży są tak atrakcyjne, że kończą się wybraniem kilku różnych egzemplarzy. Jak wybrać kurtkę na zimę? Na co zwracać uwagę, by wyglądać doskonale?

Wybierz odpowiedni rozmiar kurtki

Powszechnym błędem jest wybieranie kurtek w zbyt dużym rozmiarze. To błąd, bo kurtki damskie powinny dobrze leżeć. Trudno z tym dyskutować, bo to dość oczywiste, że luźna odzież deformuje sylwetkę i sprawia, że wygląda ona mało atrakcyjnie. Z tego powodu, by uniknąć zaburzenia proporcji w sylwetce, modne kurtki damskie powinny być dobrze dopasowane.

W przypadku zakupów przez internet nie ma możliwości przymierzenia odzieży, ale zawsze dostępne są tabele rozmiarów. W nich można znaleźć wszystkie informacje niezbędne do tego, by móc upewnić się, że zakupiona kurtka damska będzie dobrze leżała. Warto też pamiętać, że odzież zakupioną przez internet można zwrócić na warunkach podanych w regulaminie zakupów. Zwykle jest na to 14 dni, ale zdarza się też, że sprzedawca decyduje się czas ten wydłużyć.

Postaw na dobry krój!

Wyprzedaż kurtek damskich to szansa na to, by kupić coś wyjątkowego. Zwykle dostępne są ubrania w przeróżnych krojach i wariantach. Można więc dobrze się im przyjrzeć i wybrać taki, który będzie najlepiej podkreślał zalety sylwetki. Ważna jest długość oraz widoczne przeszycia. Od kierunku, w jakim przebiegają, zależy to, jak kurtka się prezentuje ostatecznie. Poziome przeszycia sprawiają, że ciało wydaje się szersze. Przeszycia pionowe mogą wyszczuplać sylwetkę. Obecnie w modnych kurtkach damskich stosuje się przeszycia na skos. To rozwiązanie także wyszczupla sylwetkę, ale prezentuje się też bardzo nowocześnie. Zwykle na wyprzedażach kurtek damskich modele z puchowym wypełnieniem mają właśnie ten typ przeszyć. To bardzo dobre rozwiązanie, które warto wybrać, by zimą wyglądać modnie i świetnie.