kaszkiet męski

Kaszkiety męskie

Kaszkiety są popularnym nakryciem głowy chętnie wybieranym przez mężczyzn niezależnie od wieku. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzają się przy każdej pogodzie i pasują do większości stylizacji. Świetnie sprawdzą się dla miłośników eleganckiego i klasycznego stylu.

Czym jest kaszkiet?

Kaszkiet to rodzaj czapki z daszkiem i okrągłym, lekko wypukłym lub płaskim denkiem. Rodzaje materiałów, z których są wykonywane, obejmują cienką bawełnę, len, grubszy tweed, wełnę, a nawet skórę. Modele zimowe mogą zawierać podszewkę i dodatkowe ocieplenie oraz nauszniki, dzięki czemu ten rodzaj nakryć głowy nosić można przez wszystkie pory roku. Supersklep.pl ma w swoim asortymencie kaszkiety męskie na różne pory roku oraz na różne okazje.

kaszkiet męski

Z czym nosić kaszkiety męskie?

Kaszkiet męski pasuje zarówno do eleganckich stylizacji, jak i tych na co dzień lub do pracy. Świetnie komponuje się dłuższymi płaszczami, marynarkami, koszulami czy garniturami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zestawić je także z koszulkami, jeansami i sneakersami.
W lecie nosić można go jako ochronę przed słońcem w towarzystwie lnianych koszul, cienkich spodenek i espadryli. Zalecane jest wybieranie jasnych kolorów, odbijających światło. Bardzo dobrze sprawdzą się kaszkiety męskie wykonane z lnu i bawełny.
Na zimniejszy, jesienno-zimowy sezon, świetny wybór stanowić będą nakrycia głowy wykonane z tweedu lub wełny. Podszewka zapewnia ochronę przed jesiennymi chłodami, a dodatkowe ocieplenie i nauszniki zabezpieczą głowę podczas mroźnych zimowych dni. Płaszcze, grubsze marynarki i wełniane kamizelki będą świetnym towarzystwem dla męskich kaszkietów podczas chłodniejszych pór roku.